Göz Dolduran En Şık Yazlık Elbise Kombinleri

Yazlık Elbise Modelleri her sezon daha farklı kombinleri ile göz doldurur. Kişinin kendine uygun olanı seçmesi epey bir zahmet gerektirir. Seçenek olarak bir çok modelin arasında kaybolmak normaldir. Elbise için iki önemli kural vardır. Vücut tipine uygun olması ve renk karışıklığın olmamasıdır.

Vücut tipine uygun olanı seçmek biraz zaman alabilir. Fakat tarz olmak için ikinci önemli kurala uymak şarttır. Renk karışıklığı demek öne çıkan parçanın diğer tonlarla desteklenmemesi anlamına gelir. Örneğin altın sarısı elbise ile soluk sarının bir araya gelmesi mümkün değildir. Fakat altın sarısı ile soluk metalik rengin birleşmesi hem avangartlık verir hemde renk karışıklığına sebep olmaz. 

Uzun yazlık elbiseler için kısa olanlara göre yazın daha çok tercih edilir. Sebebi ise kolay kombinlenir oluşudur.

Turuncu Asimetrik Kesim Elbise Kombini

Asimetrik kesim görünümünde olan tüm parçalar özeldir. Kesim detayları sebebi ile doğru kombinin yapılması biraz zorlaşır. Bu tarz elbiselerde canlı renklerin tercih edilmesi gerekir. Yaz ayına en güzel ayak uyduran elbiselerdendir.  Bu elbise tatil bavuluna konulacak cinsten bir albeniyle sahiptir. Yazlık Elbise Modelleri bu konuda kendini öne çıkaran bir çok özelliğe sahiptir. 

Canlı renkler her ton ile uyum sağlayamaz. Uyum için kendi zırt renginde olması gerekir. Yada birbirini tamamlayan iki canlı rengin soluk detaylarla patlaması gerekir. Bu kurallara uygun hareket edildiğinde tarz sahibi olmak mümkündür. 

Yeşil Askılı Desenli Yazlık Elbise Kombini

Bu tarz elbiseler için şapka tercihi önemlidir. Hasır veya yeşil tonda şapkalar seçilebilir.  Hasır şapka seçildiği zaman aynı tonlarda ayakkabı tercih etmek gerekir. Ayrıca soluk makyaj bütünlüğü sağladığı gibi doğal görünüm kazandırır. Ayrıca büyük doğal taşlı takılar bu elbisede hoş durur. 

Elbise modelleri uzun tercih edildiğinde ise boyu kesmeyen ayakkabı ile tamamlamak gerekir. En güzel şekilde yazı geçirmek için düzgün kombinler yapmak önemlidir. 

Kombini tamamlayan şeylerden birisi de saç modelleridir. Saçların askılı elbiselerde toplu ve örgülü durması elbisenin ön plana çıkmasını sağlar. Örgü olarak topuz ile desteklenmiş ince yapılı olması daha hoş durur. 

Mavi Askılı V Yakalı Renk Bloklu Elbise Kombini

Renkli elbiselerin avantajı boyu uzun göstermesidir.  Özellikle etek kısmındaki hareketler bu ilizyonu sağlar.  Bu elbiselere en çok babet ve dolgu topuk ayakkabı yakışır. Vücudun genel hatlarını ortaya çıkartmak için siyah deri ceket ile kombinlemek mümkündür. Ayrıca ince kemer ile beli daha da ince göstermek mümkündür. 

Yazlık Elbise Modelleri içinde Günlük Uzun Elbise Modelleri en başı çeker. Rahat ve şık olması ilk önceliktir. Ayrıca bir çok farklı kombinasyon ile kombine edilmesi şahane bir ayrıcalıktır. Günlük elbiselerde ağır makyaja gerek yoktur. Aslında çok az makyaj ile günü kurtarmak  mümkündür. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir